PRESIDENT GOUDA

(220 G)

Dünyaya peyniri sevdiren, lezzetini peynirin tam kalbinden alan President Gouda Peyniri şimdi Türkiye’de üretilmeye başlandı. 1 ay olgunlaştırılarak üretilen benzersiz lezzetteki Gouda, orta yoğun aromatik tadıyla farklı bir lezzet deneyimi sunuyor. Kahvaltının yanı sıra President Gouda Peynirini sağlıklı atıştırmalık olarak günün her saatinde sandviçlerinize, ara öğünlerinize ya da misafirlerinize özel sunumlarınıza lezzet katmak için kullanabilirsiniz.

Gouda peyniri adını Hollanda’da yer alan Gouda şehrinden alır. İlk olarak 1184 yıllarına kadar uzanan geçmişi ile bilinen en eski peynir türlerinden biridir. Gouda şehrinde yer alan orijinal peynir pazarları günümüzde Hollanda’da hala ayakta kalabilen ender peynir pazarlarındandır.

Yarı-sert bir peynir olan Gouda, zengin aroma ve pürüzsüz bir yapıya sahiptir. Dünya’da en çok tüketilen ve sevilen peynir çeşitlerinden biri olan Gouda peyniri genellikle pastörize inek sütünden üretilir, ancak koyun ve keçi sütünden de üretilen çeşitleri bulunmaktadır. Gouda peyniri olgunlaşma seviyesine göre çeşitlilik göstermektedir. Dünyada genel olarak tercih edilen çeşit genç Gouda’dır. Birkaç hafta kadar olgunlaştırılarak üretilen genç Gouda peynirleri daha hafif lezzete ve aromaya sahiptir.

BESİN DEĞERLERİ

Enerji (kj ve kcal) 1629/393
Yağ (g) 31
Doymuş Yağ (g) 21,1
Karbonhidrat (g) 0,1
Şekerler (g) 0,1
Protein (g) 25,0
Tuz (g) 1,1
Kalsiyum (mg) 700

DİĞER ÜRÜNLER

President Kaşar Peyniri
PRESIDENT KAŞAR PEYNİRİ 400 g.
President Cheddarlı Üçgen Peynir
PRESIDENT CHEDDARLI ÜÇGEN PEYNİR 100 g
President Krema
PRESIDENT KREMA 200 ml
Red Cheddar Peyniri
RED CHEDDAR PEYNİRİ 220 g.
TÜM ÜRÜNLER