PRESIDENT KAŞAR'LI BAKLAVA BÖREĞİ

SERVİS MİKTARI: 6 Kişilik
HAZIRLAMA SÜRESİ: 15 Dakika
PİŞİRME SÜRESİ: 25 Dakika

MALZEMELER

1 paket President Kaşar (500 gr)
1 paket 500 gr (25 adet) hazır baklava yufkası

TEPSI BOYU

30x40 cm

SOSU İÇİN

2 su bardağı süt
200 g tereyağı

İPUCU

Arzunuza göre doğranmış taze fesleğen. Böreğinizde farklı bir aroma isterseniz, sosunu hazırlarken içine 100 g krema da ekleyebilirsiniz.

HAZIRLANIŞ

Öncelikle 12 veya13 adet baklava yufkasını ikiye bölün.

President Kaşar’ı rendeleyin. Sütü ve tereyağını bir kaba koyun ve tereyağı eriyinceye kadar ısıtın. Çırpma teli ile iyice karıştırın.

30x40 cm (baklava yufkalarının ebatlarına uygun) ölçülerinde aluminyum bir fırın tepsisini tereyağı ile bolca yağlayın.

İkiye böldüğünüz baklava yufkalarının ilk 13’lük bölümünü yapmak için, aralarına fırça yardımı ile sütlü sosu sürerek tepsiye sıralayın. Üzerine rendelenmiş President Kaşar Peyniri’ni serin. Aynı işlemi uygulayarak yufkaları koymaya devam edin. En üste son yufkayı koyduktan sonra sos sürmeyin. Çok keskin ve tercihen de testere ağızlı bir bıçak ile böreğin sadece üstteki yufkalarını (ortaya seviyeye inmeden) kesin.

175 derecede önceden ısıtılmış fırında altın sarısı renk alıncaya kadar pişirin. Kısa süre soğuduktan sonra böreğinizi önceden çizdiğiniz yerlerden kesin ve servis edin.

LEZZET ÖNERİMİZ

Böreğinizin iç harcına dilerseniz President Kaşar Peyniri’nin yanı sıra fesleğen ya da taze tarhun otu doğrayarak farklı bir lezzet deneyimi yakalayabilirsiniz.